Hoe werkt de regeling docent / onderzoeker?
De Regeling docent/onderzoeker is bedoeld voor docenten en onderzoekers die na meerdere jaren in de cliëntenzorg als paramedicus hebben gewerkt als docent of onderzoeker gaan werken. Zij blijven betrokken bij hun vakgebied, maar verlenen tijdelijk geen of minder cliëntenzorg.
Met deze regeling kunnen uren die je als docent of onderzoeker werkt, onder bepaalde voorwaarden meetellen als werkervaring voor je herregistratie bij KP. Zo blijft het mogelijk om later weer fulltime of parttime in de cliëntenzorg te gaan werken.
De Regeling docent / onderzoeker is onderdeel van de kwaliteitscriteria set 2020 – 2025 en 2025 - 2030 en geldt voor acht van de negen beroepsgroepen*.
Met de regeling wordt een uitzondering gemaakt op de werkervaring die geldt voor herregistratie. Hierdoor kunnen uren die je als docent of onderzoeker werkt, onder bepaalde voorwaarden eenmalig meetellen voor de werkervaring. De criteria voor deskundigheidsbevordering blijven ongewijzigd.
*Geldt niet voor MBB'ers.